تکیه گاه من باش

14449105928401444910590638

 

تکیه گاه چیست?

برای این که یک سازه، تحت تأثیر نیروهای خارجی حرکت نکند، باید توسط قیدهایی به محیط (زمین یا هر جسم دیگر) متصل گردد. به این قیدها، تکیه‌گاه (به انگلیسی: Support) می‌گویند.

سازه ممکنه چند تکیه گاهه باشه و درجه آزادیش بر اساس همین مشخص میشه

یعنی اگه اومدیم و در هر ۶درجه قید زدیم دیگه درجه آزادی نداریم و سازه بی حرکت میشه.اما فرض بر اینه که سازمون یک میزه و چند درجه آزادی داره…

اما پایه میز حرف اصلی را میزنه. یعنی اگه تک پایه باشه یا چند پایه فرق میکنه.اگه تک پایه باشه اما اون پایه قوی باشه دیگه به چند پایه نیاز نیست و هم هزینش کمتر میشه و هم مقاومتش خوبه …

تویه زندگیمون هم ما مثل یه سازه ایم.چند درجه آزادی داریم.اما چند درجه هم قید داریم.اما پایه و تکیه گاه این سازه را خودمون مشخص میکنیم. بدون پایه هم نمیشه … یعنی اینطور آفریده شده ایم…مجبوریم یه پایه داشته باشیم …. اگه پایه محکم و استوار انتخاب کرده باشیم دیگه هرچی رویه این میز بپریم … بالا بریم پایین بیایم و ضربه وارد کنیم میدونیم که پایه قرص و محکمه و زمین نمی خوریم. اما پایه سست و متحرک که تغییر یا فرار کنه یا بشکنه وزن خود میز را هم نمی تونه تحمل کنه.

هر کاری روی این میز بکنی ترسناکه … میترسی بشکنه اما پایه محکم ترس را از آدم میگیره و دیگه غمی نداری و میشی (لا خوف علیهم ولا یحزنون)

معنای توکل همینه …. ببین به چی تکیه کردی…تکیه گاهت کیه??

.

.

خدایا ببخش که تکیه گاهم بعضی اوقات تو نبودی

 

نگذار از دستت بدم … سخت شده …. به دادم برس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *